Gaziliyik uleyNn (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ölecek İnsanınız Var mı?

Ölecek İnsanınız Var mı? Empty Ölecek İnsanınız Var mı?

Mesaj tarafından FirariM Cuma Ekim 24, 2008 7:12 pm

Mısır Kralı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e ;Bizde sizin gibi bağımsız olmak istiyoruz.Bunun için bize yardım edin.Ne yapmamız gerekiyor der.
Gazi;Bağımsızlığınız için ölecek birbuçuk milyon insanınız var mı? diyerek karşılık verir.
Kral ; Hayır yok der.
Bunun üzerine Gazi şu cevabı verir;O zaman sizin de bağımsızlığa hakkınız yok der.

Bu topraklar için bunca insan gözünü kırpmadan ölüme gitti.Çünkü vatan toprağı onun için kutsaldır. Uğruna herşeyden hayattan bile vazgeçilebilir.
Bundan doksan yıl önce Mustafa Kemal elliyedinci alaya ;"Ben size savaşmayı emretmiyorum ölmeyi emrediyorum." emrini verdi ve o insanlar hiç düşünmeden tereddüt etmeden bu emri yerine getirdi.Üçyüzbin insan bu mahşerde öldü.

Bugün sıradan bir gün değildir.Türk milletinin var olma savaşını başlattığı gündür.Bu savaş halen devam etmektedir.O günkü insanlar kılıçla bu savaşı vermişler canları pahasına Bağımsızlıklarından vazgeçmemiştir.Biz de bugün bağımsızlığımızdan taviz vermemek için çalışmak zorundayız.
Harp okulu marşında olduğu gibi "Tarihten önce vardık tarihten sonra varız." buna inanmak ve bu uğurda yaşamalıyız.Belki o zaman o insanlara olan borcumuzu ödeyebiliriz.
FirariM
FirariM
Yükselişteymişim ADmin Bey dedi
Yükselişteymişim ADmin Bey dedi

Erkek

https://gaziliyik.yetkin-forum.com